سفیرک

مشاور، طراح و مجری تبلیغات، دیجیتال مارکتینگ و برندسازی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید: 02144623310

سوالات متداوال سامانه

سوالات متداول :

•آیا برای استفاده از خدمات ارزش افزوده اس ام اس نیاز به نصب نرم افزار خاصی هست ؟  

سامانه ارسال اس ام اس سفیرک کاملا تحت وب بوده و نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی سیستم عامل ندارد، تنها نیاز به اینترنت و یک مرورگر به روز شده ( فایرفاکس ، اینترنت اکسپلورر ، اوپرا و... )  دارید .

•آیا از طریق اینترنت(Dial-Up ) یا کارت اینترنت هم میتوانم از این سامانه استفاده کنم ؟ و اگر سرعت اینترنت من پایین باشد تاثیری در ارسال پیامک خواهد داشت ؟

بله از طریق هر اینترنتی، حتیGPRS (اینترنت از طریق سیم کارت تلفن همراه) میتوانید از این سامانه استفاده نمایید، سرعت ارسال پیامک هیچ ارتباطی با سرعت اینترنت ندارد چرا که ارسال پیامک توسط سرور ما انجام خواهد شد .

 سرعت ارسال پیامک از طریق این سامانه به چه صورت می باشد ؟  

سرعت ارسال پیامک در این سامانه 90 پیامک در هر ثانیه معادل (5400  sms در دقیقه) می باشد.

•تفاوت سامانه پیام کوتاه سفیرک با GSM Modemچیست ؟

GSM Modem  یک قطعه سخت افزاری است که با قرار دادن سیم کارت داخل آن به کمک یک نرم افزار میتواند از سیم کارت پیامک ارسال کنید، که در این روش سرعت بسیار پایین ( حداکثر30پیامک در دقیقه) بوده که در مقایسه با خطوط مجازی این سامانه 180 برابر کندتر است، در ضمن به دلیل استفاده از سیم کارت در هنگام ارسال اس ام اس شماره موبایل به جای خطوط مجازی 1000، 2000 ،3000، 5002  و 021  نمایش داده می شود.در این روش نیاز به حضور قطعه فیزیکی برای ارسال پیامک وجود دارد، در صورتی که سامانه ارسال پیامک تحت وب بوده و از هر نقطه جهان قابل دسترسی است نرم افزارهایی که از این روش استفاده می کنند دارای امکانات کم بوده و حتی امکان استفاده از بانک شماره موبایل در آن وجود ندارد از دیگر نواقص این روش عدم پشتیبانی آنلاین و غیر حضوری می باشد .

•آیا علاوه بر اینترنت میتوان از اینترانت ملی جهت اتصال و ارسال پیامک استفاده نمود ؟

از آنجایی که سرور ما در ایران و دیتاسنتر افرانت میباشد امکان استفاده از سامانه به صورت "اینترانت ملی" امکان پذیر است

 •پس از ورود به سامانه مشاهده کردم که حسابم صفر است، چه کاری باید انجام دهم ؟

در صورتی که حساب شما صفر است بدان معنی است هنوز حساب کاربری خود را شارژ نکرده اید، برای این کار از طریق منوی امور مالی و بخش شارژ حساب اقدام به شارژ نمایید، در ضمن شما هزینه ای بابت پنل سفیرک پرداخت نمی کنید و فقط هزینه ی شارژ جهت ارسال اس ام اس را پرداخت می کنید.

آیا خط اختصاصی ارسال پیامک را میتوانم به دلخواه انتخاب کنم؟ و یا میتوانم چند خط اختصاصی در کنار هم داشته باشم ؟

بله شما میتوانید یک یا چند شماره دلخواه با پیش شماره مورد نظر خرید بفرماییداز لحاظ فنی شماره های 2000 قابلیت انتخاب کامل دارند یعنی شما میتوانید 8 ، 9 ، 10 و 12 رقم بعد از شماره 2000 را به صورت دلخواه انتخاب نمایید و پس از استعلام و آزاد بودن در اختیار شما قرار خواهد گرفت، در مورد شماره های 3000 میتوانید 4،2 و یا 6 رقم آخر را به دلخواه بعد از سر شماره 30002644 اضافه و شماره خط اختصاصی ارسال پیامک مورد نظر خود را نتخاب نمایید، در مورد پیش شماره های 1000 نیز شما می توانید شماره هایی با تعداد ارقام 6 ، 7 ، 8 ، 9 ، 10 ، 11 ، 12 ، 13 و 14 رقم البته با مجموع شماره 1000 را به صورت دلخواه انتخاب کنید تا پس از استعلام و در صورت آزاد بودن خط اختصاصی مورد نیز برای شما فعال گردد، شماره های 5002 نیز شبیه به خطوط 3000 بوده با این تفاوت که تعداد ارقام انتخابی 8 ، 9 ، 10 ، 12  و 14 رقمی بوده و مجموعاً انتخاب ارقام بعد از سر شماره 5002 قرار میگرند. انتخاب شماره اختصاصی ارسال پیامک در مورد خطوط 021 نیز بدین صورت می باشد که در شماره های خط ثابت متناظر تعداد ار قام 7 ، 8 و 11 رقم میباشد که تمامی این ارقام در ابتدا ی آنها عدد 021 میباشد. در مورد شماره های غیر متناظر تلفن ثابت نیز باید عرض کنیم که بعد از 021000 شما می توانید تعداد ارقامی از 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 7 ، 8 ، 9 و 10 رقم افزوده و پس از استعلام و درصورت آزاد بودن برای شما فعال گردد.

•آیا دریافت اس ام اس نیز هزینه دارد ؟

خیر دریافت اس ام اس برای همه مشتریان رایگان است.    

•آیا فعال سازیDelivery  هزینه دارد ؟

خیر گزارش تحویل (Delivery ) رایگان بوده و بصورت خودکار فعال می باشد.

•من از شرکت دیگری یک پنل ارسال پیامک خریداری کرد ام و چندین شماره اختصاصی نیز در آنجا دارم، آیا امکان انتقال شماره ها به شرکت شما وجود دارد ؟

بله، این امکان وجود داشته و به سادگی قابل انتقال است، کافیست شرکتی که شما قبلا از آنها سرویس می گرفتید یک نامه به اپراتور ارسال نماید و اعلام کنند که شماره ها را به شرکت سفیر گستر تاراز انتقال دهند .

•حداقل شارژ جهت ارسال اس ام اس  چقدر است ؟

هیچ محدودیت و حداقلی برای شارژ حساب وجود ندارد، شما میتوانید به هر میزان پنل اس ام اس  خود را شارژ نمایید .

•آیا شارژ پیامک کوتاه  و اعتباری که در پنل وجود دارد محدودیت زمانی داشته و در صورت استفاده نکردن سوخت می شود ؟

خیر اعتبار ریالی موجود در پنل اس ام اس شما هیچ گاه سوخته نمی شود.

•آیا پنل هایتان را به صورت مادام العمر یا دائمی ارائه می کنید ؟

بله پنل های ارسال پیامک ما به صورت رایگان و دائمی می باشد فقط در صورت اعلام اپراتورها مبنی بر دریافت هزینه بابت نگهداری شماره، با ارسال بخشنامه اعلامی اپراتورها به شما هزینه دریافت می گردد.

•جهت شارژ حساب به شماره حساب های موجود در سایت واریز انجام دادم ولی هنوز پنل شارژ نشده است .

روش شارژ حساب در این نرم افزار به سه صورت می باشد : 1- شارژ آنلاین  2- واریز به حساب و ثبت فیش در سایت سفیرک 3- کارت شارژهای اعتباری سفیرک

برای شارژ آنلاین نیاز به کارت عابر بانک و فعال بودن رمز دوم دارید، پس از پرداخت توسط این روش سامانه به صورت خودکار شارژ می گردد، در صورت واریز به حساب یا انتقال وجه توسط روش کارت به کارت شما می بایست وارد سامانه اس ام اس سفیرک شده و پس از ورود به قسمت شارژ حساب بخش درج فیش واریزی را انتخاب فرمایید، کارشناسان پس از چک کردن واریز شما، آنرا تایید کرده و حساب کاربری شما شارژ خواهد شد، در مورد شارژ با کارت شارژهای سفیرک شما پس از دریافت کارت شارژ سفیرک و درج سریالهای آن در قسمت شارژ با کارت شارژ می توانید حساب کاربری خود را شارژ کنید.

•یک شماره اختصاصی ارسال پیامک استعلام کرده ام، قیمت آن را هم اعلام کرده اید و سپس پرداخت کردم ولی هنوز ثبت نشده است، لطفا توضیح بدهید.

 استعلام و ثبت شماره به دلیل اینکه از طریق خود اپراتور انجام میگردد بسته به اپراتور 1000 ، 2000 ، 3000 ، 5002 و 021 متفاوت می باشد، معمولا خطوط تمامی اپراتورها در صورت نبودن در ایام تعطیل حدود 24 ساعت بعد از درخواست شما فعال می گردند، بنابراین پس از پرداخت ممکن است تا 24 ساعت ثبت شماره زمان نیاز داشته باشد.

•شما در قسمت تعرفه خدمات اعلام کرده بودید که هزینه هر پیامک Xریال است ولی الان یک sms به چند نفر ارسال کردم و هزینه بیشتری از من کسر شده است .

دقت نمایید که در هنگام ارسال پیام کوتاه ، پیامک شما چند پارت بوده است، اگر شما یک پیامک 3 پارتی ارسال نمایید هزینه ارسال پیامک شما 3 برابر خواهد شداستاندارد پیامک 1 بخشی برای حروف فارسی 70 حرف و برای حروف لاتین 160 حرف می باشد، در صورتی که تعدا حروف بیشتر از این تعداد شود تعداد پارت ها به تناسب افزایش می یابد .

•آیا هزینه پیامک های ارسال نشده باز میگردد ؟ لطفا توضیح دهید

پیامک های ارسال نشده را باید به دو گروه تقسیم کرد، پیامک هایی که به هر نحوی ارسال نشده اند و پیامک هایی که ارسال شده اند ولی Deliver  نشده اند. اگر یک شماره موبایل غلط باشد یا برای مدت زیادی خاموش باشد، و یا از طرف مخابرات به درخواست خودش دریافت پیامک مسدود شده باشد و یا به دلیل قطعی مخابرات پیامک ارسال نشود، هزینه باز خواهد گشت.

•از موبایل به یکی از شماره های سامانه پیامک ارسال کردم(مثلا 30002644)ولی پیامی در پنل دریافت نمیشود. لطفا بررسی کنید.

بر روی هر پنل ممکن است چند شماره عمومی ( اشتراکی ) و یک یا چند شماره اختصاصی ارسال در اختیار شما قرار داده شده باشد، باید دقت بفرمایید که فقط شماره های اختصاصی هستند که دریافت دارنددرصورتی می توانید در شماره عمومی دریافت داشته باشید که درمتن پیامک ارسالی کداختصاصی درج شده درسمت چپ حساب کاربری خود را درج کرده باشید ولی پیشنهاد شرکت سفیر گستر تاراز به شما این است یک یا چند شماره اختصاصی ارسال پیامک به دلخواه جهت ارسال و دریافت پیام کوتاه خریداری نمایید.

•تفاوت شماره های عمومی و اختصاصی چیست ؟

خطوط عمومی خطوط معمولا رندی هستند که توسط ما از اپراتور مربوطه خریداری شده و جهت رفاه حال کاربران به صورت امانی در سامانه پیامک قرار داده شده است، از آنجایی که این خطوط به نام شرکت هستند و مسئولیت تمامی ارسال هایی که از این خطوط صورت میپذیرد مستقیما برعهده شرکت میباشد تمامی پیامک های ارسالی از این خطوط قبل از ارسال باید توسط ما تایید شوند، درصورتی که می خواهید پیامکهای ارسالی شما نیاز به تایید نداشته و با سرعت بیشتری ارسال گردند کپی کارت ملی و شناسنامه خود را به ایمیل(safiraksms@yahoo.com ) ارسال کنید تا پس از تایید شرکت نام شما به لیست مشتریان مورد اعتماد شرکت اضافه و پیامکهای شما بدون تایید ارسال گردند.

•بنده یک پزشک هستم و قصد ارسال پیامک تبلیغاتی در مورد حوزه کاری و تخصص خود را دارم ولی متاسفانه پیامک های بنده تایید نشده لطفا دلیل آن را توضیح دهید.

بنا به دستور مستقیم شرکت مخابرات کلیه پیامک های که در مورد حوزه پزشکی، پیراپزشکی و ... می باشد باید توسط نظام پزشکی تایید شود، بدین منظور پزشکان محترم با مراجعه به نظام پزشکی میتوانند به سادگی مجوز تبلیغات خود را درخواست نموده و برای ما ارسال کنند.

.•در صورت سفارش شماره اختصاصی ارسال پیامک، آیا هر سال می بايست نسبت به تمدید اقدام نمود؟

قرارداد مخابرات برای ارائه شماره اختصاصی با تمامی اپراتور ها و شرکت ها به صورت سالیانه است ، ولی از آنجایی که چند سال پیاپی هست که بابت شماره ها هزینه ای دریافت نشده برخی شرکت ها به اشتباه شماره ها را دائمی اعلام می کنند! در صورتی که مخابرات هزینه ای بابت شماره  اختصای دریافت نماید با اعلام بخشنامه مخابرات به کاربر، کاربر نیز موظف است این هزینه را پرداخت کند در غیر اینصورت نیز هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد.

•آیا برای ارسال پیامک محدودیتی وجود دارد؟ به عنوان مثال محدودیت روزانه؟ یا محدودیت در هر بار ارسال ؟

خیر هیچ محدودیتی در ارسال اس ام اس وجود ندارد، این نرم افزار قادر است تا هرمقدار پیامک انبوه را در یک بار ارسال نماید و در این مورد به طور کامل تست شده است .

•در صورتی که در ارسال منطقه ای یا بر اساس شهر امروز قصد ارسال به 20 هزار شماره از 50 هزار تای یک شهر را داشته باشیم و فردا مابقی، آیا فردا دوباره از ابتدا ارسال میشود یا شیوه ای برای ارسال مابقی بصورت غیر تکراری وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد، ارسال ترتیبی دقیقاً به همین منظور ایجاد شده است.نوع ارسال پیامک را روی ترتیبی قرار دهید، در این مرحله تعداد ارسال را روی 20000 قرار داده و از ردیف 1 ارسال را انجام دهید،روز بعد همین روال را طی کنید فقط تعداد را روی 30000 (از 50 هزار تای باقی مانده) قرار داده و ردیف را 20000 تنظیم کنید تا از ادامه ارسال روز گذشته پیامک شما ارسال گردد.

. •لیست سیاه مخابراتی یا بلک لیست چیست ؟

مخابرات یک پیامک برای مشترکین ارسال نموده به مضمون عدم دریافت پیامک تبلیغاتی، مشترکینی که به این پیامک جواب مثبت دادند دیگر از خطوط 1000 ، 2000 و 3000 ، 5002 و 021 پیامک تبلیغاتی دریافت نخواهند کرد در خطوط 1000 و 2000 پس از ارسال پیامک به چنین مشترکینی نوع گزارش تحویل "نرسیده به مخابرات" و در خطوط 3000 گزارش مبنی بر "ارسال نشده" ارائه میگردد

برای رفع این مورد مشترک کافیست از خطوط همراه اول عدد 2 را به شماره 8999 و برای خطوط ایرانسل عدد 1 را به 5005 ارسال نماید.

•شماره های 1000 ، 2000 ، 3000 و 5002 و خط ثابت 021  چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

تمامی پیش شماره های فوق از طرف مخابرات به اپراتور های مختلف تخصیص داده شده اند، بنابراین تفاوت اول این خطوط در اپراتور ارائه کننده و سیاست های آنهاست.

•در صورتی که قصد ارسال پیامک از طریق سایت خودم را داشته باشم به چه صورت باید عمل کنم ؟

 این کار توسط وب سرویس قابل انجام است،  مستندات و نمونه کدها به زبان های برنامه نویسی مختلف توسط تیم فنی سفیرک در اختیار شمار قرار گرفته  تا بتوانید ارسال اس ام اس را تحت وب و سایت خود داشته باشید.

•یک نرم افزار داریم که میخواهیم از طریق آن پیامک ارسال کنیم ، آیا این امکان وجود دارد ؟

بله این امکان وجود دارد، برای اطلاعات بیشتر از بخش ار تباط با مدیریت می توانید اطلاعات را لازم را درخواست تا برای شما ارسال گردد.

•در خصوص اینکه میخواهم پیام های دریافتی در پنل اس ام اس سفیرک،  به سایت خودم انتقال پیدا کند و در دیتابیس سایتم ذخیره بشود لطفا راهنمایی کنید .

برای اینکار کافیست از بخش ار تباط با مدیریت اطلاعات را لازم را درخواست تا برای شما ارسال گردد .

 چطور میتوانم سامانه را بر روی دامنه اختصاصی خودم داشته باشم ، و برای خود لوگوی اختصاصی و ... تعیین کنم ؟

برای اینکار کافیست از بخش ار تباط با مدیریت گزینه درخواست دامنه اختصاصی را انتخاب و برای مدیر ارسال کنید بخش فروش شرکت پس از دریافت اطلاعات درخواستی با شما تماس و درخواشت شما را در اختیارتان قرار می دهند.

•آیا  سرویس ها و بخش های جدیدی که به سامانه اضافه میشود رایگان است ؟

تمامی آپدیت هایی که در سامانه صورت میگیرد رایگان است.

•آیا امکان ثبت نام آنلاین برای کاربران وجود دارد ؟

بله شما میتوانید از طریق بخش ورود و عضویت و با ثبت نام آنلاین پنل پیام کوتاه رایگان خود را بدون پرداخت هزینه ای فعال نمایید. پس از بروز رسانی حسای کاربری، با خرید شارژ آنلاین می توانید به هر مقدار ارسال پیامک داشته باشید.

•پیامک من با چه شماره ای ارسال می شود؟

به هرکاربر یک یا چند شماره پیامک مانند 20002644 اختصاص داده میشود که امکان ارسال و دریافت ازهمه اپراتورهای کشور را دارد.

•آیا محدودیت در ایجاد گروه های مخاطبین و تعداد افراد مخاطب جهت ارسال اس ام اس وجود دارد؟

هیچ محدودیتی وجود ندارد و کاربر می تواند بی نهایت گروه در قسمت دفترچه تلفن ایجاد کند.

  آیا هزینه ارسال پیام کوتاه (sms ) بر روی قبض موبایل من می آید؟

خیراین نرم افزار باشماره های اختصاصی، برای ارسال و دریافت پیام کوتاه فعال می شود. سرشماره این رنج شماره ها 3002644 می باشد. برای شارژ این شماره کافی است که از قسمت افزایش موجودی درقسمت زیر منوی امور مالی به میزان مورد نظر برای ارسال پیامک مبلغ را به حساب واریز نموده تا پنل کاربری شما شارژ گردد.

•آیا تعرفه ارسال پیام کوتاه از سامانه  با تلفن همراه یا مودم GSM  تفاوت دارد؟

بله. هزینه ارسال پیام کوتاه در سامانه از تلفن همراه و GSM  ارزانتر است.

•آیا می توان به صورت ناشناس پیام کوتاه ارسال کرد؟

امکان ارسال پیام کوتاه ناشناس وجود ندارد اما می توان از نام تجاری به عنوان جایگزین مناسب شماره مجازی پیام کوتاه، استفاده کرد هم اکنون این امکان فقط در مورد شماره های ایرانسل و همراه اول امکان پذیر می باشد.

•آیا امکان ارسال پیام کوتاه انبوه وجود دارد؟

بله سامانه این امکان را در اختیار کاربر قرار می دهد که بدون هیچ محدودیت و با سرعت بالا هر تعداد پیام کوتاه را ارسال کند. 

•چگونه می توان از ارسال پیام کوتاه و رسیدن آن به دست مخاطب اطمینان حاصل کرد؟

سامانه تمامی مراحلی که یک پیامک از نرم افزار تا گوشی مخاطب طی می کند را بصورت دقیق به شما نمایش می دهد و شما در هر لحظه می توانید از وضعیت پیامک ارسالی خود مطلع شوید.

 •قوانین خدمات ارسال و دریافت پیام کوتاه را چه کسی مشخص کرده است؟

قوانین کلی استفاده از خدمات ارزش افزوده اس ام اس را ارگان مربوطه دولتی مشخص کرده است و قوانین جزئی را شرکت سفیر گستر تاراز برمبنای سیاست های کاری خود مشخص کرده  است و شارژ سامانه پیام کوتاه  و ارسال پیامک از سوی کاربر نشانه پذیرش آن قوانین از سوی وی خواهد بود.

 راهکارهای شما به نیاز سازمان ماپاسخگونیست، آیا میتوانیم درخواست ارائه راهکاری مجزا برای رفع نیاز سازمان خودداشته باشیم؟

بله، راهکارهای سفیرک بنا به تعدد استفاده و همه گیر بودن سفارشها ارائه می شوند. در صورتی که مجموعه شما نیاز به راهکاری خاص دارد می توانید آن را با ما در میان بگذارید تا پس از بررسی، راهکار پیشنهادی آماده و در صورت لزوم برنامه نویسی شده و تحویل داده شود. حق امتیاز این راهکار برای مجموعه شما محفوظ خواهد بود.


در صورت وجود سوالی خارج از محدوده سوالات مذکور در قسمت تماس با ما مطرح، تا در اسرع
وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

مشاوره تلفنی رایگان:
02144623310